Aslan ve Tavşan

Kaynak 1
Hata Bildir ×
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu çizgi filme oy vermek ister misiniz?
blankLoading...

Özet
Aslan ve Tavşan


Çok eski zamanların birinde ormanların birisinde çok zalim bir aslan yaşarmış ve kimi görse bu zalimliği ile korkuturmuş. Ormanda yaşayan tüm hayvanlar zalim aslanın bu halinden aşırı şikayetçilermiş. Aradan zaman geçtikçe artık bir çare bulmaları gerektiğini düşünmüşler ve hep beraber toplanıp bu konuyla ilgili bir kara almışlar. Aldıkları bu kesin kararı aslana söylemek için hep beraber yola koyulmuşlar.

  • Sayın pek değerli yüce mi yüce efendimiz, biz orman sakinleri olarak aldığımız bir kararı size bildirmek için geldik. Artık siz hiç yorulmadan biz kendi aramızda siz acıktığınız zaman kura ile birisini seçip size sunacağız.


Ormanların efendisi zalim aslan orman sakinlerinin aldığı bu karardan çok mutlu olur. Bu kadar sevinmesinin sebebi ise artık avlanmaya çıkmasına gerek kalmamasıydı. Bu olaydan sonra her gün kuradan kim çıktıysa gelip kendini aslana sundu ve aslanın o gün için yemeği oldu.

Günlerden bir gün sıra küçük tavşana gelmiş. Ancak tavşan aslanın yemeği olmak hiç mi hiç istemiyordu. Bundan ötürü yavaş yavaş aslanın yemeği olma yolunu gidiyormuş. Bu isteksizlik bir süre sonra aklına güzel bir fikir gelmiş. Derken aslanın yanına varmış.

Yüce aslan birden kükredi:

  • Neden bu kadar geç kaldın? Söyle bakayım. Açlıktan ölmek üzereyim.


Tavşan ise hemen cevaplamış:

  • Sabah çok erkenden yola çıktım ancak karşıma birden bir aslan çıktı. Yanımdaki diğer arkadaşımı o aslana verip apansızın kaçtım. İşin gerçeğini söylemek gerekirse sizi hakkınızda da çok kötü şeyler söyledi.


Bunu duyan aslan çok sinirlenmiş.

  • Hemen beni o densiz aslanın yanına götür.


Tavşan aslanı diğer aslanı gördüğünü söylediği kuyunun yanına götürdü. Aslan kuyudaki suya baktı ve yansımada kendi sıfatını gördü. Bu görüntüyü gören aslan başka bir aslan olduğunu düşünüp hiç düşünmeksizin suya atlayıverdi. Böylece tavşanın kurnazca fikri sayesinde hem tavşan hem de tüm orman halkı aslandan kurtuldu.
Bölümü beğendiniz mi?
Masallar Aslan ve Tavşan
Masallar
Çizgi Filmin Sayfasına Git
Çizgi Filmin Diğer Bölümleri
Bölüm Bilgileri
60 izlenme
23 Eylül 2016
Yorumlar 0 Yorum
Reklamı Kapat